Холандският Аякс (Амстредам) изненадващо не успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като се издъни у дома срещу датския първенец Копенхаген. Момчетата на Тен Кате се провалиха тотално в мача реванша и загубиха с 0:2. Първият двубоя на Скандинавския полуостров завърши с успех за холандците с 2:1, но с общ резултат 3:2 за Копенхаген датчаните влязоха сред най-добрите 32 в Европа.

Първото полувреме завърши без попадение и по нищо не предвещаваше драматичния развой в края. След час игра гостите излязоха напред след гол на Силбербауер и загатнаха за амбициите си. 13 минути преди финала резултатът набъбна на 2:0 след злощастен автогол на Вермален. До края холандците опитаха отчаян натиск, но не успяха да отбележат.

В друга битка за груповата фаза и респективно големите пари ЦСКА (Москва) победи резонно словашкия Ружомберок с 2:0 и се класира безпроблемно с общ резултат 5:0. Даниел Карвальо откри още в 5-ата минута и показа, че руските "армейци" няма да имат никакви грижи за крайния изход от борбата. В 28-ата минута Вагнер Лав удвои за крайното 2:0 за ЦСКА. Така Русия успя да класира 2 отбора в групата, след успеха на Спартак.