Нападателят на Челси Никола Анелка смята, че загубата от Манчестър Юнайтед на финала в Шампионската лига през 2008 година, вече е забравена. "Сините" се завърнаха на злополучния стадион "Лужники", но този път стигнаха до успех с 2:0 срещу Спартак (Москва).
"Това, което се случи преди две години вече няма значение. То е в миналото. Сега ние играем нашата си игра. Имаме добър отбор. Можем да намираме пространства и да печелим мачовете, дори когато не сме в пълната си сила. Въпреки, че някои от титулярите не играха, се представихме много добре. Щастливи сме от успеха с 2:0, въпреки, че имахме още положения. Все пак смятам, че е срамота, че не можехме да вкараме още голове", сподели Анелка.
Мениджърът на Челси Карло Анчелоти отличи двамата голмайстори в тази среща Никола Анелка и Юрий Жирков.
"Анелка показа необходимите качества, за да играе като централен нападател. Той се чувства добре на тази позиция, когато го няма Дрогба. Анелка е фантастичен играч. Не мисля, че футболистите мислеха за последната загуба на този стадион. Те бяха фокусирани върху мача. За Юрий Жирков беше важно да се завърне по този начин в Русия. Той отбеляза фантастичен гол и е много щастлив. След това попадение, за нас бе лесно да спечелим двубоя", каза Анчелоти.

