„Заради поставянето под особен надзор на КТБ страдат много хора – вложителите, фирмите, които оперират със средства и плащат заплати чрез банката, както и служителите на самата банка, които имат затруднения да получават своите възнаграждения.” Това мнение изрази пред bTV президентът на КТ „Подкрепа” Константин Тренчев.
„Банката има отношения с множество фирми в страната и става дума за засегнати от затварянето й десетки хиляди души. Тъй като проблемът е много голям и синдикати, и работодатели стигнахме до заключението, че трябва да се формира екип, неангажиран политически и икономически, който да изготви план и предложения как да се излезе от ситуацията и банката да заработи. Такъв план беше изготвен”, добави Тренчев.
Той заяви, че си има законов път, по който КТБ може да бъде оздравена и в него в никакъв случай на първо място не е това да стане с държавни пари. Според синдикалния лидер на първо място трябва да се даде възможност на акционерите в банката да покрият евентуалните липси в нея.
Тренчев отбеляза, че колкото по-дълго се бавят мерките и решенията за оздравяването на КТБ, толкова по-лоша ще стане ситуацията.
Вложители със замразени в КТБ средства отново излизат на протест днес.
-
Делото "КТБ" започва на 13 декември в спецсъда
-
Няколко хиляди страници по-късно, ще има ли възмездие за КТБ?
-
Иво Прокопиев: КТБ струва две години работа на цялата държава
-
Корнелия Нинова: „Моделът КТБ” е огледалото на прехода
-
Съдия Виржиния Петрова ще гледа делото за КТБ
-
Адвокатът на Цветан Василев: Не очакваме справедлив процес
-
Прокурорът по делото „КТБ”: Пеевски не е сред обвиняемите, както и Путин и Обама не са
-
Прокуратурата подробно разказа как Цветан Василев се възползвал от парите на КТБ
-
Делото „КТБ” влезе в спецсъда
-
Днес трябва да излезе многотомникът „Обвинителен акт за КТБ”