Кметът на Бургас Димитър Николов пътува към местността „Черниците”, съобщиха от пресцентъра на общината. С полицейско разпореждане започва превантивна евакуация на местните жители заради високото ниво на водата в близкия микро язовир „Маринка”.
Ситуацията е предкризисна. Ако продължи да вали със същото темпо и количество, в Бургас ще бъде обявено бедствено положение, той като хидросъоръженията на територията на общината са на своя предел.
Следи се с особено внимание положението в село Извор, както и в квартал „Долно Езерово” – той е разположен на брега на Бургаското езеро (Вая), чието ниво застрашително се покачва.
-
Бургас е много по-готов за зимата от миналата година, обяви областният управител
-
След водата в Белозем остана калта
-
Бедствено положение в Белозем след пороите (СНИМКИ)
-
Община Карлово обяви частично бедствено положение заради пороите (СНИМКИ)
-
И Добрич отбелязва годишнина от унищожителното наводнение
-
Втори ден градушка в Ерма река, посевите са унищожени (СНИМКИ)
-
Армията е готова да помага на населението при усложнена обстановка
-
Възможни са повишения на речните нива на места в страната
-
Мездра остава в бедствено положение, чака нови порои
-
Дъждът в Северозападна България спря, разчистват и оценяват щетите
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google