За да може да се използва ресурсът на общините, които не са в толкова тежко засегнати
Обявено е бедствено положение в цялата област Кърджали, обяви областният управител Илия Илиев.
По думите му по-рано е било обявено бедствено положение в четири от общините на областта.
„Ситуацията в цялата област е тежка. За да може да се използва ресурсът на общините, които не са в толкова тежко засегнати от лошите метеорологични условия е обявено бедствено положение в цялата област”, заяви Илиев.
На места снегът в Кърджалийско е над 1,50 м. Има села и махали до които няма достъп.
Там още тази вечер екипи на БЧК тръгват да раздават храна и вода. Над 400 населени места в Кърджалййско и Хасковско са без ток. Много пътища са затворени. В Кърджали работи кризисен щаб, а през нощта службите ще бъдат на крак.
Очаквайте подробности!
-
Бургас е много по-готов за зимата от миналата година, обяви областният управител
-
След водата в Белозем остана калта
-
Бедствено положение в Белозем след пороите (СНИМКИ)
-
Община Карлово обяви частично бедствено положение заради пороите (СНИМКИ)
-
И Добрич отбелязва годишнина от унищожителното наводнение
-
Втори ден градушка в Ерма река, посевите са унищожени (СНИМКИ)
-
Армията е готова да помага на населението при усложнена обстановка
-
Възможни са повишения на речните нива на места в страната
-
Мездра остава в бедствено положение, чака нови порои
-
Дъждът в Северозападна България спря, разчистват и оценяват щетите
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google