След разцеплението в редиците на „Има такъв народ“ бившите съпартийци започнаха да си разменят обвинения. Пръв спортният министър в оставка Радостин Василев заяви, че „мафията е пробила в ИТН“ и заяви, че се защитават задкулисни интереси

След това председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов пусна запис на телефонен разговор, за който твърди, че е между Радостин Василев и депутата от ИТН Христинка Иванова по време на брифинг на партията.

По думите на Йорданов в този запис Радостин Василев отправя заплахи към Иванова и се опитва да я убеди да напусне групата на ИТН

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Василев коментира изнесения запис пред журналисти на свиканата от него пресконференция.

„Разбира се, аз съм говорил с нея. Тя е депутат от Плевен, тя беше с нас и аз разговарях с нея и казах, че трябва да напусне. Отказа, че се страхува, че не може, щото явно са я заплашвали“, заяви Василев.

„Аз съм говорил с над 15 наши депутати. Сега няма да ги разкривам по да ги разкривам. Христинка отказа и каза, че не може да се каже, че искам да си подаде молба за напускане на парламента, защото тя е поела морален ангажимент към Плевен, а не е тук, за да крепи други хора това беше какъвто и запис да пуска без значение това. Каквото съм казал в записа, се е случило“, продължи министъра на младежта и спорта.

„То не е компромат, колеги, разберете тука - какъв компромат? Това е народен представител от моя избирателен район, който аз който ни обеща и каза, че ще дойде на с нас и каза че го натискат. Там има ли го в записа?“, казва Василев.

Министърът на спорта в оставка Радостин Василев ще даде първо телевизионно интервю след разкола. Той ще гостува утре в студиото на "Тази сутрин" с водещ Златимир Йочев.

  • Третият вот на недоверие към кабинета „Желязков“ влиза в пленарната зала
  • Третият вот на недоверие към кабинета „Желязков“ влиза в зала
  • Наталия Киселова за вота на недоверие: Това е нарушение на процедурата
  • Задават ли се още оставки в „Продължаваме промяната“?
  • В НС: Скандал за еврото и новото име на групата на ДПС-ДПС
  • Йордан Иванов за незаконните домове за възрастни: В случая няма невинни, но няма място и за изненада
  • Зелена светлина за еврозоната: Положителен доклад за готовността ни да приемем еврото (ОБЗОР)
  • Кирил Петков: Нямаме нужда от правителство, което се лидира от Пеевски
  • Захариева за еврозоната: В последните присъединили се държави увеличението на цените е с 1 стотинка
  • Консенсус по РСМ: Депутатите се обединиха около антибългарската реторика