Протести се проведоха в много градове в страната, протестиращите блокираха за кратко ключови кръстовища и пътища. Исканията им са разнопосочни - от оставка на правителството до по-високи заплати и по-чист въздух.
От Главна дирекция „Национална полиция“ обобщават, че са проведени общо 17 протестни действия в страната. Участвали са приблизително 1255 души и 340 моторни превозни средства. 850 полицейски служители са ангажирани с охрана на протестите, съставени са общо 11 акта за нарушения.
На Прохода на републиката
Протестиращите затвориха за половин час Прохода на републиката. Движението на тежкотоварните камиони и на леките коли от Северна за Южна България, през Хаинбоаз, беше спряно. Образуваха се колони от тирове.
„Ние искаме политиците да са наясно, че ние сме техните работодатели. И не може министър председателят да ни обяснява, че той строи, той ни плаща и той ни дава. Ние сме негови работодатели и това са нашите пари”, заяви една от протестиращите.
Макар и не толкова многоброен, протестът успя да предизвика затруднения в трафика. Полицейското присъствие бе осезаемо. Изградени бяха заграждения, които да пречат на хората да излязат на пътното платно. Сред протестиращите бяха хора от Казанлък, Гурково, Сливен, Ямбол. Сред тях имаше хора от политически партии, но те бяха дошли в качеството си на граждани.
Блокада на Петолъчката
Стотици протестиращи от Сливен затвориха пътя към Котел и Бургас в неделя следобед, а движението бе пренасочено по обиколни маршрути. Другите три изхода на пътния възел останаха отворени. Блокадата падна след три часа-около 15.30 часа. Образуваха се опашки от автомобили, а шофьорите недоволстваха. Искането за блокада на целия път създаде напрежение между полицаи протестиращи.
Благоевград излезе на протест по обед. „Нашите искания продължават да бъдат социално равенство в България, равенство на първо място, цените да бъдат изравнени със заплащанията”, заяви Александър Стамболийски – организатор на протестите.
Всички входове и изходи на града бяха блокирани от полиция и жандармерия и първоначално намеренията на протестиращите да блокират пътя за Кулата бяха осуетени. Под предлог, че прекратяват протеста и отиват на обяд в крайпътно заведение, протестиращите все пак успяха да блокират пътя, но жандармерия ги разпръсна бързо. В района на Кулата протестиращи и полиция играха на котка и мишка с часове, но до блокада не се стигна.
В Бургас само около 100-тина автомобила се включиха в протестното шествие, което през цялото време беше ескортирано от полицейски автомобили. „Цяла седмица връчваха актове на хора, които са присъствали, предполагам, че това ги стресира и ги отказва от протестите“,посочи Росинка Бъчварова – една от протестиращите.
Заради малкия си брой протестиращите вместо към магистрала „Тракия“ се насочиха към бензиностанциите да зареждат за жълти стотинки и блокираха за кратко кръговите кръстовища в града. Протестното шествие продължи 3 часа.
Стотици протестиращи от Шумен, Разград и Търговище блокираха движението от и за Варна. С автомобили и жива верига множеството затвори и двете платна на автомагистрала „Хемус“, както и стария път Шумен - Варна, в района на Нови пазар. Движението бе спряно за повече от два часа. Протестиращите изразиха исканията си за смяна на системата и по-висок стандарт на живот.
„Искаме по-добър живот, искаме увеличение на доходите, искаме повече грижа за децата, не като се прибера вечер, аз съм майка на четири деца и да ми обясняват, как чакат да станат 18-годишни и да се махнат от България, защото тук бъдеще няма”, заявиха протестиращите.
В Русе десетки тръгнаха на автошествие и блокираха централния булeвард "България" с възгласи "Оставка!". Сред исканията им е и по-ефективна борба със замърсяването на въздуха в дунавската ни столица.
Трийсетина жители на Монтана протестираха в центъра на града с искания за по-добър живот и смяна на политическия строй. С охраната на протеста бяха ангажирани над сто служители на полицията и жандармерията, които освен на мястото, имаха постове и на всички възлови кръстовища и пътища.
Протести имаше и в Лом, както и на пътя за прохода Петрохан край берковското село Бързия. Пътни блокади не бяха допуснати.
Протестно автошествие от над 70 автомобила премина по улиците на Враца. Впоследствие над сто недоволни, включително и българи, живеещи в чужбина, блокираха за кратко международния път Е-79 край града в двете посоки и играха хоро.
Във Велико Търново се събраха над 200 протестиращи и над 100 автомобила.