Няма да има драстични повишения на цената на природния газ през април и май. Това обяви газовият доставчик „Булгаргаз“ на открито заседание в регулатора.
Газовото дружество поиска поскъпване от малко над 5% за април. Засега няма яснота как по-скъпите енергийни ресурси, провокирани от кризата в Близкия изток, ще се отразят на цените на тока и парното от юли.
От „Булгаргаз“ очакват цената да остане стабилна и през следващите няколко месеца. Разчитат на това, че заради договора с Азербайджан цените ще се задържат.
Към момента няма увеличени заявки от страна на клиентите за по-големи количества, така че договореното е обезпечено. Колкото до цените на парното и газа – експертите не прогнозират драстични промени, като очакванията са през април и май цените на природния газ да останат на сравнително стабилни нива.
„Ако има по-високо потребление през април, това ще повлияе на нашите запаси, но вие сте запознати с наличните количества. Не очакваме някакви шокове, както на европейския пазар. Отделно договорът с Азербайджан ни гарантира тези нива – винаги да бъдем под индекса TTF“, посочи Веселин Синабов от „Булгаргаз“.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

