В държавата се работи на бройка, а когато управниците разглеждат гражданите си като бройка, всичко е загубено. Институциите се правят от хора, не от бройки. Такъв бе коментарът журналиста Полина Паунова в „Тази сутрин” след политическите демонстрации в събота.

Подобно мнение изрази и Венци Мицов от партия „Глас народен”, според когото се работи на парче и без дълга визия. Той даде за пример увеличените пари за подслушване, които няма да върнат откраднатите „40 лева и ракията на някоя бабичка”.

По думите му хората, които са докарани до състояние „за едно кебапче” да дойдат в София, са жертви. „Ние нямаме право да им се подиграваме. Голямата беда е това, че ние много обичаме да размахваме пръст, ние не знаем какво се случва в провинцията. От висотата на жълтите плочки смятаме, че София е България. Положението в провинцията наистина е страшно и това е една пропаст, която съществува между нас. Те са докарани до тотално оскотяване”, каза той.

„Не можеш да не бъдеш скот, когато живееш скотски. Тези хора са жертви, но не на нас, а на тези, които ги употребяват. Те ги товарят като неособено чуплив материал, карат ги до София и Пловдив. Тези хора са неособено образовани. Близо 2 млн. взимат 350 лева. Как очаквате те да имат пари за адекватно образование? Тези, които ги карат, ги карат и в изборния ден до урните. Дали това урежда някого?”, попита Паунова.

Мицов постави най-голямата вина върху тези 50%, които не са гласували. „Тези, които казаха – „ние сме качествените”, отблъснаха провинцията, смята той.

Според Паунова обаче провинцията не се е и засилила към протестите в София, тъй като хората там са силно зависими от работодателите си и техните политически принадлежности.

По думите на Мицов това, което не е произвел протестът, е нов изборен закон. „Изборният закон в началото беше едно от исканията на протеста, но когато се видя, че толкова арогантно се отговаря от другата страна, тогава вече протестът се насочи към искането оставка. Тази работна група, която беше създадена, приключи дейността си с чернова с идеи – беше ползвана за удължаване на времето”, коментира Полина Паунова.

  • Една година от окупацията на Алма Матер
  • На #ДАНСwithme задържани няма, записани са личните данни само на 21 души
  • Оградите пред парламента били незаконни дарения от фирми за МВР (ОБНОВЕНА)
  • Протестиращите с прощална снимка пред парламента
  • Парламентът се освободи от депутатите и от оградата (ОБНОВЕНА)
  • 1 г. протести: Време е за „ДАНСnomore” (СНИМКИ)
  • Една година #ДАНСwithme - акции в цялата страна
  • 333-ия ден на #ДАНСwithme остана неуважен от успелия човек на 33
  • 300 дни протести - Пеевски отново на фокус
  • Младежи на протест срещу увеличените заплати на депутатите