25 души в момента са настанени в инфекциозното отделение на университетската болница в града
37 проби са направени в лабораторията към Университетска многопрофилна болница за активно лечение в Стара Загора. Нито една от тях не е дала положителен резултат.
25 души в момента са настанени в инфекциозното отделение на болницата и са под наблюдение. Капацитетът на клиниката е 77 легла.
Броят на пробите, които могат да излязат в рамките на едно денонощие, е 96.
„Днес се чакат 10 проби от Казанлък. Те са на деца, настанени за лечение в МБАЛ "Д-р Хр. Стамболски". Чакат се и 7 проби от Ямбол, където има пациенти в инфекциозно отделение“, обясни директорът на болницата проф. Йовчо Йовчев.
Резултати се очакват този следобед.
На този етап болницата разполага с достатъчен предпазни средства за персонала. Осигурени са и допълнително дезинфектанти.
-
Тестовете за COVID: В България са доста по-скъпи от други страни в ЕС
-
Започва имунизацията за COVID-19 за есенно-зимния сезон
-
МЗ предлага: Заразените с COVID-19 да останат вкъщи 14 дни, а контактните – 10 дни
-
442 са новите случаи на COVID-19 за денонощие у нас
-
Има или няма карантина за учениците при болен от COVID-19?
-
COVID-19 и ваксините: 14-дневната заболеваемост продължава да се покачва
-
Скок на заболелите от COVID-19 и грип у нас
-
Ръст на заразените с COVID-19: Над 3200 души се ваксинираха за последните три дни
-
Ваксинация срещу COVID-19: МЗ осигурява 1,3 милиона ваксини на Рfizer/Biontech
-
Без карантина за коронавирус: Здравните власти предлагат отпадането на задължителната изолация
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google