Митничари задържаха 20 кг сребърни кюлчета на "Капитан Андреево"

Това е най-голямото количество контрабандно сребро, открито в лек автомобил на пункта от началото на годината
Митничари задържаха 20 кг сребърни кюлчета на

Митническите служители на Митнически пункт Капитан Андреево задържаха 20 кг контрабандни сребърни кюлчета при проверка на лек автомобил с българска регистрация, съобщиха от Агенция "Митници".

Това е най-голямото количество контрабандно сребро, открито в лек автомобил на пункта от началото на годината.

Превозното средство пристига на МП Капитан Андреево на 1 септември 2025 г., около 16 часа, на входящо трасе в страната от Турция за България, управлявано от български гражданин.

Снимка: Агенция Митници

 

Водачът с инициали Н.Б. е пътувал сам. В зоната за митнически контрол той е заявил, че превозва само личен багаж. Автомобилът е селектиран за щателна митническа проверка, при която инспекторите откриват четири полиетиленови торби, съдържащи общо 20 кюлчета от бял метал. Те са били укрити под кашони с керамични изделия зад пасажерската седалка. 

Според извършената експертиза от вещо лице, кюлчетата с общо тегло 20 000 грама са изработени от сребро проба 999.9 и проба 999.0. Общата им стойност възлиза на 43 800 лева (22 394,58 евро).

Контрабандните сребърни изделия са задържани. На водача на лекия автомобил е съставен акт за административно нарушение по Закона за митниците. Образувано е административнонаказателно производство по случая. 

Само от началото на годината към момента митническите служители на МП Капитан Андреево са задържали контрабандно пренасяни общо около 48,863 кг сребърни и 32,486 кг златни изделия.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Най-четени