Предстои кметовете да създадат организация за посещения на националните и природни паркове и планини
Без маски на открито от днес. Предстои кметовете на общини и областните управители да създадат организация за посещения на националните и природни паркове и планините.
Няма да бъде пуснат обаче градският транспорт към такива места, както и лифтовете.
Столичният кмет Йорданка Фандъкова съобщи във "Фейсбук", че Витоша ще бъде отворена от 3 май. Хижите в планината остават затворени.
Забранява се сядането на пейки и в беседки, както и събирането на компании и групи от туристи. Правенето на пикник е допустимо само за членовете на едно семейство.
В неделя ще се премахнат лентите в големите паркове. Гражданите трябва да спазват еднопосочното движение и правилата за разходка в парковете.
Остават в сила и забраните за сядане на пейките и за използване на детските и спортни съоръжения.
-
Тестовете за COVID: В България са доста по-скъпи от други страни в ЕС
-
Започва имунизацията за COVID-19 за есенно-зимния сезон
-
МЗ предлага: Заразените с COVID-19 да останат вкъщи 14 дни, а контактните – 10 дни
-
442 са новите случаи на COVID-19 за денонощие у нас
-
Има или няма карантина за учениците при болен от COVID-19?
-
COVID-19 и ваксините: 14-дневната заболеваемост продължава да се покачва
-
Скок на заболелите от COVID-19 и грип у нас
-
Ръст на заразените с COVID-19: Над 3200 души се ваксинираха за последните три дни
-
Ваксинация срещу COVID-19: МЗ осигурява 1,3 милиона ваксини на Рfizer/Biontech
-
Без карантина за коронавирус: Здравните власти предлагат отпадането на задължителната изолация
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google