Ловешкият окръжен съд остави в ареста 28-годишния Филип Михайлов, който причини смъртта на две 16-годишни деца и рани други две по време на незаконна автомобилна гонка в ловешкото село Лесидрен.

Съдът прие мотивите на прокуратурата, че съществува реална опасност Михайлов да се укрие или да извърши друго престъпление.

Мярката може да бъде обжалвана в тридневен срок в Апелативния съд във Велико Търново.

Адвокатът на подсъдимия – Владимир Маринов, поиска от съда по-лека мярка – „домашен арест”. След решението на Окръжен съд - Ловеч адвокатът заяви, че ще обжалва.

Пред съда шофьорът обясни, че не е искал да се стигне до трагедията. Тя била предизвикана от Ален Асенов, който непрекъснато го засичал и, за да избегне сблъсъка с мощното му БМВ, той избягал вдясно и ударил трите деца.

По време на заседанието в залата присъстваха и родителите на Филип Михайлов.

„Не мога да се меся в решението на съда, по-нататъшните факти може да покажат друго. Момчето е засичано с другия автомобил, така казват децата”, коментира бащата на момчето.

За информацията, че в село Лесидрен редовно има незаконни гонки говорителят на прокуратурата прокурор Кирил Петров заяви, че на този етап не може да се даде информация и това подлежи на проверка.

Прокурор Кирил Петров допълни, че няма информация дали в Лесидрен има постоянно полицейски присъствие.

  • Шофьор е загинал в Ловешко, след като се ударил в бетонно съоръжение
  • 25-годишен загина на място, а двама са с опасност за живота след катастрофа на АМ „Марица“
  • Тир влезе в насрещното и отнесе 100 м мантинела на АМ "Струма", кола се удари в него
  • Тежка катастрофа между два камиона до София. Единият водач е загинал
  • Мъж загина на място, след като се удари с колата си в крайпътен стълб в Благоевградско
  • Тир блъсна и уби пешеходка на пътя Велико Търново – Русе (ВИДЕО)
  • Осем души, сред които две деца, пострадаха при катастрофа в Ямболско
  • „Няма да търпим повече“: Протест срещу войната на пътя блокира София - Плевен при Телиш
  • Росен Рапчев: При 50 км/ч, ако не сме обезопасени в колата, е все едно да скочим от четвъртия етаж
  • Шофьор е пострадал тежко при челен сблъсък на пътя Русе - Кубрат (СНИМКИ)