200 камери следят за е-винетки по българските пътища

105 са мобилните екипи на терен

Снимка: МРРБ

btvnovinite.bg

Публикувано в  13:50 ч. 19.09.2019 г.

200 камери следят за събирането на пътни такси от винетки и тол системата, обявиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. 104 от тях са на автомагистрали и първокласни пътища.

Новите съоръжения, които ще контролират за платена пътна такса на магистралите, са 19. По пътищата от първи клас са монтирани 85 стационарни контролни точки, а на второкласните – 64.

105 мобилни екипа на Националното тол управление осъществяват контрол на терен. Те работят от началото на 2019 г.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Функцията на т.нар. портални рамки е единствено контролна и информацията от тях ще се използва за установяване на нарушителите. На тях няма да се плаща тол такса и няма да се продават маршрутни карти.

След въвеждането на тол системата, Агенция „Пътна инфраструктура” ще пусне в продажба маршрутни карти.

Най-четени
Най-нови