Валери Божинов избухна с два гола, единият от които в последната минута, и донесе победата на своя Виченца при гостуването на Гросето от 28-ия кръг на италианската Серия Б.

Българският нападател започна като титуляр, игра цял мач и бе изключително активен. През първото полувреме той създаде голова ситуация на френския си съотборник Малонга, който обаче направи пропуск от близка дистанция.

След почивката домакините изпуснаха дузпа, но все пак имаха шанс да поведат в резултата с гол на Дженаро Делвекио в 71-ата минута.

Само 4 минути по-късно Виченца стигна до дузпа. Божинов бе натоварен с отговорността да я изпълни, не сгреши и изравни резултата. Той се превърна в герой, след като в първата минута от добавеното време реализира с глава и донесе успеха на своя тим с 2:1.

Така Божинов вече има 3 гола с екипа на новия си тим, който пък от своя страна се измъкна от зоната за директно изпадане. Виченца вече е на 19-и в класирането, позиция, която отрежда участие в бараж за оцеляване в групата. "Бяло-червените" са с 28 точки и макар с мач повече, имат 2 точки аванс пред намиращия се в най-опасната зона Бари. Загубата за Гросето имаше двоен тежък ефект, тъй като този тим също е сред борещите се за оставане, но вече остава далеч назад с едва 16 точки на последното 22-ро място.