Българският нападател Димитър Рангелов класира отбора си Люцерн на четвъртфинал за Купата на Швейцария, след като заби победното попадение за 1:0 срещу Сион.

Рангелов игра пълни 90 минути и се разписа в 89-ата от фаул при домакинския успех. Бившият капитан на Славия постави топката на мястото за изпълнение и я прати в левия ъгъл на вратата на гостите.

Без Иван Иванов на четвъртфинал се класира и Базел, който спечели с 3:1 като гост над аматьорския Туген. Попаденията вкараха Мохамед Салах в 52-ата, Джовани Сио в 58-ата и Диас в 82-ата се разписаха за шампионите на Швейцария.

Сензацията на турнира поднесе третодивизионния Льо Мон, който размаза Йънг Бойс с 4:1. Напред продължават също така Лозана, Грасхопърс, ФК Цюрих и Санкт Гален.