Представителят ни в категория до 81 кг. Светослав Христов победи в изключително оспорван двубой с 2:1 точки латвиеца Никита Версокис в първия си мач от боксовия турнир за Купа "Странджа".

Пред почти пълните трибуни родният ни представител изнесе изключително силни заключителни минути в последния рунд и с това успя да спечели срещата и да продължи напред.

От състезанието отпадна другият български боксьор в тази категория, Веселин Тодоров, който загуби с 0:3 точки от представителя на Еквадор Карлос Горгона в същата категория.

Резултати на българските боксьори от първия ден на боксовия турнир "Странджа" - елиминации:

Айрин Исметов / 64 кг / , Николай Мутавски / 91 кг / ,Стойка
Петрова / 51 кг / ,Елиан Димитров / 60 кг /, Светослав Христов / 81 кг/,Симеон Чамов/ 69кг./,- Николай Коев / 69 кг/, - Стафани Койков / 75 кг./

Отпадналите боксьори от България са :
Иво Йорданов / 64 кг/ ,Ангел Димов / 64/ ,Хаят Расим / 91
кг/,Тинко Банабаков / 52 кг /,Стефан Куцаров / 60 кг / ,Любен
Тодоров / 60 кг/ ,Веселин Тодоров / 81 кг/, Владимир Георгиев / 75 кг./ Светлин Спасов 69 кг./

В четвъртък (четвъртък)  двубоите започват в 15.00 часа в зала "Арена Армеец" в различните категории ,като на ринга ще се качат фаворитите Тервел Пулев (91кг.) и Александър Александров 52 кг.