Владимир Кличко не даде никакъв шанс на Александър Поветкин. Той защити световната си титла, след като го победи по точки. Тримата странични съдии бяха абсолютно единодушни и показаха 119:104, 119:104 и 119:104 точки в полза на Кличко.

Украинецът записа 61-а победа, с която спечели впечатляващите 17 милиона долара, а така нанесе и първо поражение на съперника си, който има общо 27 двубоя. След този успех почти сигурно следващият съперник на Кличко е Кубрат Пулев.

Българинът е официален претендент за световната титла. Той присъства на гала вечерта в Москва.

----------------------------------------

Ето как се разви срещата:

Мачът почна с натиск на Поветкин. Със страхотно ляво кроше той порази целта, но след това Кличко успя да го свали на земята.

Във втората част страстите се развихриха. Накрая на рунда Поветкин загуби равновесие и отново падна на земята.

В третата част Поветкин нанесе дясно кроше в главата на Кличко. Украинецът обаче действаше тактически по-правилно и успяваше да неутрализира набезите на съперника си. Последваха тежки удари в главата на руснака.

Въпреки тежките удари, които понасяше, Поветкин не спираше да атакува. Кличко атакува съперника си със страхотен ляв прав. Той бе последван от убийствено дясно кроше в главата на руснака.  Поветкин обаче също често намираше главата на Кличко - и в четвъртия, и в петия рунд.

И в шестата част Поветкин се мъчеше да атакува, но не намираше пролуки. Тактическата постройка на Кличко даваше страхотни резултати. Поветкин се поумори и това направи работата на украинеца още по-лесна.

В седмата част Поветкин бе избутан и почна да протестира. Настъпиха тежки моменти за него, той бе пратен в три нокдауна само в седмия рунд. Носът на руснака бе разбит от тежките удари.

В осмата част Поветкин се опитваше да бави темпото, а Кличко отново бе по-активен.

Деветият рунд започна с ляв прав в лицето на руснака. Започна да му става все по-трудно да се доближи до Кличко, а дясното му око започна да се затваря. Десетата част продължи в същия дух. Поветкин се мъчеше да се доближи до Кличко, но само си губеше времето. Личеше си, че е доста по-неподготвен.

В 11-ия рунд Кличко залитна, но Поветкин не можа да се възползва от това предимство. Все пак това бе рундът, в който руснакът оказа най-голяма съпротива на съперника си.

В последната част Поветкин отново се опита да направи нещо, но устремът му бързо бе спрян.