ЦСКА излезе начело в класирането на "А" група, след като победи Беласица с 3:0 в среща от 16-ия кръг, която се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Мачът бе дебют за Любослав Пенев като треньор на "червените" и Ивайло Аспарухов, който вчера пое Беласица.

Играчите на ЦСКА започнаха по-силно срещата и след няколко добри атаки тимът откри резултата. Това стана в 17-та минута, когато Йордан Тодоров получи топката в наказателното поле на Беласица и не остави шансове на вратаря Манолов.

В 25-та минута Руи Мигел получи топката по лявото крило, подаде към Силва, който с изключителен удар от границата на наказателното поле направи 2:0 за ЦСКА. Виктор Софрониев имаше добра възможност да намали резултата, но ударът му от пряк свободен удар не уцели рамката на вратата на Ивайло Петров. В 42-та минута Йордан Тодоров центрира и Дормушали Саидходжа оформи крайното 3:0.

В другата среща отборите на Локомотив (Мездра) и Спартак (Варна) завършиха 1:1. Гостите поведоха с гол на Миранда в 8-та минута. Той бе изведен на удобна позиция от Сакалиев, освободи се от защитниците на Локомотив и с точен удар с левия крак прати топката в мрежата на Левашки за 0:1.

През второто полувреме домакините се активизираха, но трудно си пробиваха път към вратата на съперника. Все пак те стигнаха до изравнителен гол благодарение на Саша Симонович, който в 56-та минута изпълни  пряк свободен удар и изравни резултата.

Черноморец пък победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в дебюта на треньора Красимир Балъков. Два гола за домакините реализира Платини (в 13-та и 26-та минута), а за "жълто-черните" Тимонов бе точен в 20-та минута.