40-годишният португалец Лусилио Кардосо Кортес беше определен да ръководи срещата-реванш между Киево и Левски от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, съобщи официалният сайт на УЕФА. Реферът е добре известен у нас, тъй като надуваше свирката на двубоя България – Дания (0:2) на европейското първенство през 2004 година. Тогава той изгони за два жълти картона капитана ни Стилиян Петров, след като преди това си затвори очите за абсолютен фаул срещу Здравко Лазаров. Електричката излизаше сам срещу вратаря на датчаните, когато беше подкосен. Кордес обаче си замълча и с това си навлече гнева на Петров.

Преди година Лусилио Кардосо „удари” здраво рамо на Арсенал в групите на Шампионската лига. Бъдещият финалист измъкна 1:0 като гост на Тун, благодарение единствено на съдията. Тогава той изгони играч на домакините още в 35-ата минута за фаул срещу Ван Перси, отмени редовно попадение на швейцарците, а за капак в 88-ата минута даде пресилена дузпа за Арсенал, реализирана от Пирес.