Отборът на Дания загуби със 70:101 от Унгария в мач от тристранния турнир за оставане в Дивизия А, който се провежда в Менорка. Така днес унгарците ще се изправят срещу Швеция в мач за запазване мястото си в елита на Европа, докато Дания със сигурност отпада в Дивизия Б, след като вчера допусна загуба от Швеция.

Ищван Немет бе най-резултатен за победителите с 26 точки. Унгарците направиха серия от 16-4 в последните три минути на първото полувреме, което в крайна сметка завърши 54:44.

През втората половина на мача съставът на Стоян Ивкович реши окончателно срещата, разсипвайки съперника. Унгария регистрира успеваемост от 54,1% от зоната за три точки при 13/24 опита от тройката.

Петер Йохансен бе най-резултатен за Дания със 17 точки в отсъствието на звездата Кристиян Дрейер.