
Дубайският шейх Мохамед бин Рашид ал-Мактум готви предложение на стойност 400 милиона евро за 40-процентов дял от италианския футболен гранд Милан, съобщава бизнес изданието MF.
Според вестникът компанията "Фининвест", която е собственост на италианския премиер Силвио Берлускони и държи акциите на Милан, ще получи офертата до края на седмицата. В офертата ще има и клауза за изкупуването на останалата част от футболния клуб в рамките на следващите две години.
В отговор на съобщенията в пресата Силвио Берлускони опроверга появилата се информация, че 40 % от акциите на клуба могат да бъдат продадени на дубайски шейх.
"Не знам как въобще този въпрос излезе на дневен ред. Мисля, че някои журналисти искат да си направят реклама като измислят подобни глупости. Милан не е за продан", заяви Берлускони