Жълт код за опасност от обилни валежи в 12 области на България обяви Националният институт по метеорология и хидрология към БАН.

Предупреждението е в сила за Видин и Монтана, където жителите на няколко села преживяха тежка нощ заради придошлите води на реките. Жълт е кодът и във Враца, София град и София област, Перник, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Смолян и Кърджали.

Поредният средиземноморски циклон ще донесе обилни валежи. През последните 12 часа във Видинска и Монтанска област са паднали средно около 20 литра на квадратен метър.

Очакванията са през следващите часове до полунощ в Западна и Южна България да се извалят до 30-40 литра на квадратен метър. С тези количества дъжд е много вероятно отново да има наводнения в тези райони, особено при положение, че все още се нормализира положението след валежите от миналата седмица.

Още за прогнозата за времето четете на dalivali.bg!

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google