Най-малко седем души загинаха, когато претоварен ферибот, превозващ пътници между континенталната част на Кения и остров Ламу, потъна късно снощи, предаде ДПА. По данни на кенийския Червен кръст, 25 души са били спасени, а 23-ма успели да излязат на брега сами, с плуване.
На борда са пътували 82 души, затова спасителните операции продължават и днес. Плаването на фериботи с повече пътници от допустимото е нещо обичайно за Кения и страните от източна Африка, включително Танзания, където 240 души се удавиха през септември при потъването на кораб, превозващ пасажери между близките острови, припомня ДПА.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















