
Радикалното палестинско движение "Ислямски джихад" пое отговорността за самоубийствения атентат в град Хадера.
По-рано, въоръженото крило на партията на Ясер Арафат "Ал Фатах" направи това изявление.
Според очевидец автобусът се е разцепил на две при експлозията. Във факса на "Ал Фатах" се казва, че атентаторът е член на организацията. Тя ще продължава да води борба срещу израелците, пише още в документа.
Палестинските бежанци в лагера край Джанин излязоха на шествие в подкрепа на атентата в Северен Израел. Участниците заплашиха премиера Шарон с нови терористични актове.
Ариел Шарон заяви, че палестинският лидер Ясер Арафат е непосредствено отговорен за нападенията срещу израелци след подновените опити на САЩ за мирно посредничество след 14-месечната Интифада.
Американският пратеник Антъни Зини, който в момента е в района, категорично осъди терористичния акт в Хадера.