
Търсачите на американски патриотизъм, няма да го открият в този филм. Войниците са представени като разбойници, които изнасилват и убиват иракско момиче. Създателите твърдят, че е по действителен случай.
Браян де Палма, режисьор: "Ако покажеш какво става с невинните цивилни, тази война ще приключи много бързо".
Да не правим войната по-привлекателна, затова сме тук, казва Фил Донахю, чийто документален филм "Тяло на война" описва живота на един ранен ветеран. Донахю казва, че войната е огромен външнополитически гаф. Героят му Томас Йънг никога няма да може да ходи отново. Обвинява за това Джордж Буш.
Друг филм - "Битката за Хадита" на Ник Брумфийлд - също се прицелва във Вашингтон, като припомня убийството на 24 цивилни иракчани - в отговор на атентат с поставена край пътя бомба.
Ник Блумфийлд, режисьор: "Като показваме такива неща, американските зрители ще разберат, че ситуацията в Ирак е напълно нетърпима, че войната не може да бъде спечелена и от нея няма да излезе нищо добро".
Критици на новите филми за Ирак твърдят, че този тип продукции са едностранчиви, дело са на левицата в Холивуд и удрят по военните.
Майкъл Медвед, радиоводещ: "Да ги показват като неудачници, които са без мозък и излезли от кожата си, че са убийци и изнасилвачи - не това е начинът, по който повечето американци гледат на нашите войници".
Режисьорите пък отвръщат, че истината се крие и повечето американци са в невидение.
Браян де Палма: "Писна ни от тази война и от лъжите на администрацията на Буш!".