
От своя страна френският държавен глава Никола Саркози призова за по-строги санкции срещу Техеран. Представители на Франция, Великобритания, Германия, САЩ, Русия и Китай трябва да обсъдят въпроса за евентуални нови санкции на ООН.
След като властите в Иран заявиха, че ще отвърнат, ако срещу тях бъде предприета военна операция, Буш изрази увереност, че преговорите с Техеран ще завършат с успех:
"Обсъждаме с различни страни как да изпратим послание на иранското правителство, че свободният свят няма да допусне то да се сдобие с ядрено оръжие".
Почти същите бяха думите и на френския президент в телевизионно интервю: "Иран се опитва да изработи атомна бомба. Това е неприемливо и това искам да кажа на французите. Неприемливо е!".
Саркози заяви, че ще настоява за по-строги санкции срещу Иран пред Общото събрание на ООН. Той обаче подчерта, че Франция не желае напрежението да доведе до война.
Асошиейтеид прес и Ройтерс коментират, че откакто през май Саркози стана президент, Франция заема все по-твърда позиция спрямо Иран и се доближава до становището на САЩ. Подобно Буш френският държавен глава и смята, че е възможно чрез "дискусии, диалог и санкции" Техеран да бъде убеден да се откаже от плановете си, както стана със Северна Корея и Либия.