Вместо между четири голи стени, тигрицата Глезла вече е в клетка с изкуствени скали, естествени растения и даже с пейзажи от джунглата по стените.
“На предишното й място беше малко по-трудно, защото бяха събрани няколко тигри, те живеят в природата по принцип поединично и когато тука е вече на спокойствие, разбира се е много по-добре за животното.”
Когато животното е добре, това веднага привлича интересът на посетителите.
Маймуните започнаха да си играят, след като от зоопарка им опънаха хамаци в клетката и въжени мостчета от дървени трупи.
“За съжаление средства не достигат и затова трябва се обърнем към обществото, към фирмите да помогнат със средства за създаването на тези клетки.”
Освен обновяване на клетки, ще се правят информационни и обучителни центрове, за да може освен да видиш животното и да научиш нещо интересно или любопитно за тях. Стига, разбира се, и бизнесът да даде едно рамо на проектите.
“Това не се прави с някакъв Пи Ар, с някаква търговска цел, това се прави, защото хората имат желание, защото им харесва идеята и от тази гледна точка, защо не?”
След обновяването на клетката тигрицата Глезла вече наистина отговаря на името си. Друг пример за това как се променя животното, когато се гледа при подходящи условия и със съответните грижи е Мърдок, който вече е един могъщ 200 килограмов тигър.
