Треската на коледното пазаруване вече обхвана милиони хора по целия свят. Иначе приятното преживяване може да се окаже предизвикателство в сегашната криза. Проучване показва, че една трета от британците ще затънат в дългове заради празниците. Коледни елхи, украшения, подаръци, празнични вкусотии - всичко това е огромно предизвикателство за изтънелите портфейли на европейците. Близо 60 на сто от британците ще прибягнат до кредит, за да посрещнат подобаващо Коледа и Нова година.

"Помислете два пъти, преди да купите нещо, което не е по джоба ви, не влизайте на червено с кредитните си карти, прекарайте весело празниците, но не правете така, че да бедствате през януари и февруари догодина", съветва Делрой Кориналди, кредитен консултант.

Ако мнозина се вслушат в експертното мнение, това означава, че дизайнерските дрехи, луксозните аксесоари и скъпите бижута ще си останат по витрините.