Десетки хиляди хора се струпаха в храмовете в Пекин, за да наблюдават пресъздаването на древен императорски ритуал.
Церемонията предхожда празненствата по случай китайската Нова година, която настъпва утре в полунощ.
Традицията датира от времето на династиите Кин и Мин, живели преди стотици години. Членовете на императорските фамилии отивали на коне до Райския храм, следвани от многолюдно шествие.
Там императорите правели жертвоприношения на боговете и им отправяли молитви за плодородие през новата година.
Райският храм, построен през 1420 г., в миналото се смятал за единственият на земята, който води право към небето. Затова императорските молитви имали голямо значение за укротяване гнева на боговете.
Природните бедствия, лошата реколта и нестабилността в обществото се тълкували като наказание за династията и за самия император, смятан за "Син на небесата".
Празненствата в храмовете са съчетание от ярки цветове и звуци. Според древните вярвания, колкото по-шумни са тържествата, толкова по-щастлива ще е годината. Китайците смятат, че настъпващата Година на Коня е година на действието, предприемчивостта и успеха.
