Шестима души кандидатстват за ръководители на двете инстанции на Специализирания съд. Това съобщи Висшият съдебен съвет на сайта си.
Три са кандидатурите за ръководители на Специализирания съд и четири за Апелативния специализиран съд. Зам.-председателят на Софийския районен съд Георги Ушев е кандидатствал и за двата поста.
Останалите кандидати за първата инстанция са председателят на Районния съд в Сливница Георги Николов и Величка Иванова - Влашева, съдия във Военен съд - Пловдив. За апелативната инстанция ще се борят, освен съдия Ушев, съдията в Софийския градски съд Десислав Любомиров, прокурорът от Софийската районна прокуратура Асен Христов и съдията в Окръжния съд в Сливен Румяна Илиева.
В края на юли изтече срокът, в който кандидатите трябваше да подадат документи. До 29 юли имаше по двама кандидати за постовете, но беше възможно да пристигнат и още кандидатури по пощата.
Това не е първият конкурс за двете длъжности. При първата процедура единственият кандидат за първоинстанционния съд Станимир Миров нямаше стаж, а Росен Русев, подал документи за шеф на апелативния спецсъд, сам се оттегли.
Очаква се кандидатите да бъдат изслушвани на първото заседание на ВСС след ваканцията, което ще бъде през септември.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















