Ново изискване тази година забавя процеса на гласуване. Избирателите тук трябва да попълнят специална декларация и то само със синя химикалка, което миналата неделя създаде опашки в Чикаго, Ню Йорк и Тампа.
Заради начина, по който се разпределят гласовете от чужбина, хората тук остават с усещането, че техният избор няма значение. За много от тях пускането на бюлетина е по-скоро символичен жест на надежда за доброто бъдеще на България.
Очаква се избирателната активност да бъде същата като миналата седмица. Освен в Чикаго, българите тук могат да гласуват още в Ню Йорк, Вашингтон, Атланта, Филаделфия, Тампа, Орландо, Маями, Лас Вегас, Атлантик сити, Лос Анджелис и Бостън.
Най-старата избирателка в Ню Йорк е на 84 години. Малко по-млада от нея е Наталия Белчева - на 79. Тя никога не пропуска да гласува, а миналата неделя го направи за първи път и тук. И двете днес отново ще отидат до урните. Във Филаделфия пък гласува шампионът ни по борба Валентин Йорданов.