Вратарят на Ванкувър Кори Шнайдер спаси 20 удара за шестия си мач в НХЛ без допуснат гол при успеха с 1:0 над шампиона Лос Анджелис.

Мейсън Реймънд вкара единственото попадение в двубоя в първата част, а това бе трета поредна победа за Ванкувър. Стражът Никлас Бекстрьом отрази 33 изстрела и за пръв път през сезона завърши без допуснат гол, а Минесота спечели срещу гостуващия Сан Хосе с 2:0 в друг мач от тази нощ.

Зак Паризи и Джаред Спърджън бяха точни за отбора на Минесота, който записа пета поредна победа.

Якоб Силфверберг, Ерик Гриба, Гийом Латендрес и Даниел Алфрдсон се разписаха в рамките на 7:01 минути в първата третина при успеха на Отава с 5:3 над Тампа Бей. Алфредсон беше точен и в последната минута, а Марк Мето и Кайл Турис добавиха всеки по две асистенции.

Тайлър Джонсън вкара два гола за Тампа Бей, а едно попадение реализира Теди Пърсел.

Травис Заяц избработи двете попадения за Ню Джърси при успеха с 2:1 над Флорида. Патрик Елиас и Дейвид Кларксън отбелязаха за домакините, а вратаря Мартен Бродюр спаси 17 удара. 40-годишният страж се завърна в състава след едномесечно отсъствие поради контузия.

Руснакът Иля Ковалчук получи травма в двубоя и не е ясно колко време ще бъде извън игра. За Флорида точен бе Петер Мюлер.

Торонто победи Бостън с 3:2 и сложи край на серията си от пет загуби. Томаш Ванек вкара два гола при успеха на Бъфало с 2:1 над Монреал.