Ванкувър се наложи над лидера в НХЛ Чикаго с 3:1 като домакин и спечели за пети пореден път титлата в Северозападната дивизия.

Дениел Седин се отличи с гол и асистенция, а Джаник Хансен и Зак Касиан също вкараха за канадците, които постигнаха осма поредна победа в собствената си зала. Хенрик Седин завърши с две асистенции, а вратарят Кори Шнайдер спаси 24 удара.

Даниел Карсило отбеляза почетното попадение за Чикаго. Отборът допусна втора поредна загуба, но остава на върха в лигата със 73 точки три мача преди края на сезона.

Питсбърг се възползва от поражението на основния претендент за "Президент Трофи" и се доближи само на 3 точки зад Чикаго след успех с 3:1 над домакина Отава. Дъстин Джофри завърши с гол и асистенция, а Жаром Игинла и Тайлър Кенеди също се разписаха за седмата поредна победа на тима в лигата.

Томаш Вокоун завърши с 34 спасявания за Питсбърг, който вече си осигури първото място в Източната конференция. Детройт разгроми гостуващия Финикс с 4:0 и запази шансове да се класира в плейофите за рекорден 22-и пореден път.

Възпитаниците на Майк Бабкок изостават само на точка от осмия в Западната конференция Кълъмбъс, но имат и мач по-малко. Йохан Францен вкара два гола, а вратарят Джими Хауърд отрази всичките 34 удара, за да запише четвърти "шътаут" за сезона. Деймиън Брънър и Валтери Филпула също вкараха за Детройт, а Хенрик Зетеберг се отличи с три асистенции. Уинипег също запази шансове за участие в плейофите след успех с 2:1 над домакина Бъфало.

Анти Миетинен вкара победното попадение 7:36 минути преди края, а гостите се доближиха само на точка от осмия на Изток Отава, макар че имат и мач повече. Анахайм се гарантира второто място на Запад след 3:0 над домакина Едмънтън.

Райън Гецлаф, Радек Дворжак и Сами Ватанен вкараха за успеха, който донесе на отбора и първа титла в Тихоокеанската дивизия от 2007 година. Вратарят Виктор Фаст направи 24 спасявания и не допусна гол за четвърти път през сезона.