Торонто спечели с 5:2 като домакин на Филаделфия и увеличи серията си без загуба в Националната хокейна лига на четири мача.

Колтън Ор и Мат Фратен вкараха голове за канадците през 28 секунди във втория период. Дион Фанеф, Кларк Макартър и Джеймс ван Риймсдик също се разписаха в полза на домакините. Успехът е втори за "кленовите листа" в общо шест мача у дома през сезона.

Вратарят на победителите Джеймс Риймър отрази 12 удара, но беше заменен принудително от Бен Скривънс, който се отличи с 32 спасявания. Уейн Симънс и Ти Макгин се разписаха в полза на Флайърс.

В друга среща от НХЛ Брандън Дубински вкара гол и направи завършващ пас при победата на Кълъмбъс с 6:2 като домакин срещу Сан Хосе. Джеймс Вишневски и Никита Никитин също вкараха попадения в полза на победителите. Коуди Голубьов реализира първия си гол в Лигата, а Марк Летесту и Вини Проспал се разписаха за Кълъмбъс. Ник Фолиньо и Мат Калвърт се отличиха с по една асистенция, предаде БТА.

Домакините откриха резултата още в 43-ата секунда, а в първите шест минути на третата част добавиха още три гола. Патрик Марлю и Джо Павелски вкараха попаденията за Шаркс.

Джеф Картър се разписа на два пъти при победата на Лос
Анджелис с 4:1 като гост на Сейнт Луис. Брайън Елиът направи 19 спасявания на вратата на Блус, но това не беше достатъчно да бъде избегнато поражението.

Дейвис Дрюисайк и Албекс Стийн също бяха точни за гостите. Вратарят Джонатън Берниер отрази 21 удара на вратата на Кингс. Джарет Стол беше точен за Блус, а Анди Макдоналд записа асистенция номер 300 в кариерата си при гола на Стол.