Щафетата на България в състав Стефани Попова, Емилия Йорданова, Дафинка Колева, Десислава Стоянова зае девето място на 4 по 6 км при жените на европейското първенство по биатлон в Нове Место, Чехия. Българките направиха общо 10 пропуска на стрелбището плюс 18 допълнителни патрона, като на трети пост вече изостанаха с обиколка след победителките от Беларус.

Беларускините спечелиха евротитлата с общо време 1:15,39,3 часа, като завъртяха две наказателни обиколки и използваха 11 допълнителни патрона. На второ място е щафетата на Германия, а на трето - Норвегия.

При мъжете на 4 по 7,5 км българската щафета завърши на седмо място с общо време 1:18,56,7 часа. Българският отбор в състав Васил Чорбаджиев, Димитър Герджиков, Мирослав Кенанов, Иван Златев завъртяха общо три наказателни обиколки и използваха 12 допълнителни патрона.

Първи станаха биатлонистите на Австрия с време 1:15,30,3 часа (0+9 в стрелбата), следвани от щафетите на Норвегия и Германия.