Томаш Вокоун спаси 28 удара и регистрира 49-и шутаут в Националната хокейна лига, като по този начин помогна на Питсбърг да спечели с 3:0 при гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс.

Пингвините имаха уникалния късмет да вкарат с първия си удар в мача, а след това и с първия си удар в третата третина. Евгени Малкин откри резултата в 84-ата секунда на двубоя, а 28 секунди след началото на третата част Джеймс Нийл вкара при числено превъзходство. Гостите получиха това предимство заради поредната неправилна смяна в състава на Рейнджърс и съдията регистрира прекалено много играчи на леда. Джеймс Нийл вкара
този гол, като асистенции записаха Малкин и капитанът Сидни Кросби. Саймън Депре вкара третото попадение за Пингвините, които регистрираха пета победа и втора поредна. Те имат 8 точки, а Рейнджърс- 6, като двата отбора са съседи в Атлантическата дивизия, предаде БТА.

Томаш Ванек записа хеттрик плюс две асистенции при
убедителната победа на Бъфало със 7:4 над Бостън като гост. Той откри резултата в 98-ата секунда на срещата, а след това вкара още един и подаде за 3:1 в началото на втората част. Домакините от Бостън поведоха с 4:3 в третата част, но с гол на Александър Хълцър Сейбърс изравниха. 13:06 минути преди края Ванек вкара пети гол, а Кори Ходжсън оформи крайния резултат. Бостън остава начело в Североизточната дивизия заедно с Отава по 11 точки. За домакините Брад Маршан вкара два гола, а
по едно попадение добавиха Ричи Певърли и Дейвид Крайци.

В дербито на върха в Атлантическата дивизия - Ню Йорк Айлендърс спечели с 5:4 след продължение срещу Ню Джърси. След този мач и двата отбора имат по 9 точки, а Брад Бойс вкара победното попадение във 2:01 минута на допълнителното време и нанесе трета поредна загуба на Девилс в мач с продължения. За Айлендърс Джон Таварес вкара два гола, а Кийт Окойн и Марк Страйт добавиха по едно. Адам Енрике, Стив Берние, Райън Картър и Хенрик Талиндер се разписаха за домакините, на чиято врата Мартин Бродьо спаси 30 удара преди да му бъде открадната отбита шайба за гола в продължението.

Два от лидерите на Запад - Сан Хосе и Едмънтън, се срещнаха в Калифорния. Акулите спечелиха с 3:2 след дузпи и остават единствени в цялата Лига, които имат 7 победи от 7 мача, макар и във втори пореден да печелят след изпълнение на дузпи. Така Сан Хосе води в Западната конференция, а и в цялата Лига с 14 точки, с една повече от Чикаго. Едмънтън и Минесота с по 9 точки си поделят първата позиция в Северозападната дивизия.
При дузпите Михал Хандзуш и Дани Бойл бяха безгрешни за домакините, докато вратарят им Анти Ниеми спаси ударите на Сам Гагнър и Райън Хопкинс.

След нулева първа част, Логън Кутрю откри резултата за акулите в 27:32 минута с индивидуален пробив. Почти идентично Джо Павелски удвои преднината на Шаркс само 49 секунди по-късно. Сам Гагнър намали на 1:2 в средата на втората третина, а 51 секунди след началото на третата Томас Хол изравни след пас на Джордан Еберле.

Шампионите от Лос Анджелис Кингс паднаха също след дузпи с 1:2 от закъсалия отбор на Нешвил, който точно  прекъсна серията си от три последователни загуби. Въпреки тоталното си превъзходство в редовното време и 22-11 удари в полза на Кингс, защитата на Нешвил издържа. И при осмото завъртане при дузпите Сергей Костицин реализира решителния гол за Придейтърс.