Питсбърг разгроми домакина Отава със 7:3 и се доближи само на един успех от финала в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Джеймс Нийл и Жаром Игинла се разписаха по два пъти, Крис Летанг се отличи с четири асистенции, а гостите взеха аванс от 3:1 победи в серията. Паскал Дюпюи и сидни Кросби завършиха с по попадение и асистенция, а Крис Кюниц също се разписа. Вратарят Томаш Вокоун направи 30 спасявания.

Канадците имаха аванс от 2:1 след първата третина след голове на Милан Михалек и Кайл Търис, но Питсбърг стигна до 3:2 в своя полза във втората част.

В третия период гостите реализираха четири безответни попадения в рамките на 7 минути и това се оказа решаващо. Капитанът на домакините Даниел Алфредсон вкара при числен превес 5:16 минути преди края, но това само направи загубата малко по-почетна.