Крис Куниц отбеляза два гола при победата на Питсбърг над Филаделфия с 5:4 в среща от първенството на NHL. Куниц бе точен за втория път в двубоя в 18-ата секунда на третата част, с което донесе успеха на "пингвините".

Питсбърг губеше с 1:4 в края на първата третина, но успя да отбележи четири безответни гола до края. Паскал Дюпюи, Джеймс Нийл и Тайлър Кенеди още бяха точни за гостите, които са начело в Атлантическата дивизия. За Филаделфия се разписа на два пъти Якуб Ворачек и по веднъж Кимо Тимонен и Зак Риналдо.

Монреал спечели с 4:2 при гостуването си на Каролина в друга среща от тази нощ. Гостите поведоха с 2:0, допуснаха изравняване, а в третата част стигнаха до успеха с попадения в рамките на по-малко от две минути на Ларс Елер и Пи Кей Събън.

Вратарят Кори Прайс отрази 42 удара, а Монреал има 34 точки и е начело в Източната конференция.

В дербито на Ню Йорк Рейнджърс победи Айлендърс с 2:1 след продължение.