Лидерът в Източната конференция Питсбърг надделя с 1:0 надгостуващия Монреал и записа 13-а поредна победа в Националната хокейна лига.

Сидни Кросби с 15-ия си гол за сезона в 13:19 минута на втората третина донесе успеха на домакините. Вратарят Марк-Андре Флюри спаси 22 удара в първите две части, но трябваше да бъде заменен от Томаш Вокоун за последната третина заради мозъчно сътресение.

Вокоун обаче също се прeдстави на ниво и отрази всичките 15 изстрела към вратата си и така едва за четвърти път в историята си Питсбърг записа комбиниран "шътаут".

Кери Прайс спаси 24 удара за Монреал, който обаче загуби последователни мачове за първи път през сезона. Канадците делят второто място на Изток с Бостън. Чикаго запази лидерската си позиция в НХЛ на точка пред Питсбърг след успех с 2:0 над гостуващия Калгари.

Вратарят Рей Емъри отрази 16 шайби и записа първия си "шътаут" от повече от три години насам и общо 12-и в кариерата си.

Защитниците Ник Леди и Брент Сийбрук отбелязаха попаденията, асистенции за които записа Патрик Кейн.