Лидерът в Източната конференция Питсбърг се наложи над гостуващия Вашингтон с 2:1 и записа десета поредна победа в Националната хокейна лига.

Защитникът Мат Нисканен донесе успеха с попадение 8:02 минути преди края. Пол Мартин също се разписа, а Сидни Кросби асистира и за двете попадения. Алекс Овечкин изведе столичани напред в средата на втората част с 12-ия си гол за сезона, но това остана единствения гол в мрежата на Марк-Андре Флюри, който спаси общо 28 удара.

Ню Йорк Рейнджърс победи домакина Ню Джърси с 3:2 и измести съперника от второто място в Атлантическата дивизия. Майкъл Дел Зото се отличи с гол и асистенция, а Рик Неш реализира решаващото попадение в 7:25 минута на третата част за успеха на гостите. Карл Хагелин също вкара, а вратарят Хенрик Лундквист отрази 29 шайби. Травис Заяц и Антон Волченков бяха точни за домакините, които имат само 3 победи в последните си 13 мача.

Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис записа трети пореден успех след 3:2 над гостуващия Финикс. Вратарят Джонатан Берние отрази рекордните в кариерата си за един мач 40 удара, а защитникът Дрю Доти вкара за първи път след 32 срещи за победата. Дъстин Пенър и Джаред Стол също се разписаха за шампионите. Шейн Доун наниза два гола за Финикс, който в този мач прекъсна серия от 245:32 минута без отбелязано попадение.