Питсбърг постигна шеста поредна победа в НХЛ след успех у дома срещу Минесота с 5:2. Крис Куниц вкара 19-ия си гол за сезона, а Сидни Кросби добави 2 асистенции за победата на "пингвините".

Кросби записва точка в девети пореден мач и е лидер при реализаторите с 51 точки (гол плюс пас).

Детройт надигра Калгари с 3:2 след продължение и прекъсна серия от шест поредни загуби в лигата. Дениъл Алфредсон вкара два гола, включително победното попадение в 1:03 минута на продължението за "червените крила".

Алфредсон добави и асистенция, а третият гол бе дело на Йоаким Андерсон. Павел Дацюк също бе на ниво за Детройт с три асистенции, а вратарят на тима Йонас Густавсон спаси 20 удара. Микаел Баклунд и Марк Джордано вкараха головете за Калгари.

Филаделфия се наложи с 5:4 над Кълъмбъс в друга среща от тази нощ. Клод Жиру вкара два гола - изравнителния и победния, за Филаделфия, а любопитно е, че и петте попадения за победителите паднаха в последната третина на мача.

Победното попадение на Жиру в мача бе негово под номер 100 в
НХЛ.

Флорида записа пета поредна победа след успех с 4:2 срещу Отава. Том Гилбърт и Томаш Копечки вкараха в последните три минути и донесоха успеха на Флорида.

Колорадо надигра Едмънтън с 4:2 и взе реванш за разгромното 2:8 от този съперник преди две седмици в Едмънтън. Максим Талбот вкара решителния гол, с който Колорадо поведе с 3:2, а другите попадения за лавината бяха дело на Тайсън Бари, Райън О'Рийли и Мат Дюшен.

Тейлър Хол и Райън Нъджънт-Хопкинс бяха точни за гостите от Едмънтън.