Питсбърг се наложи като домакин над Бостън с 2:1 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. Това е девета поредна победа на "пингвините", които имат вече 44 точки в актива си и се изкачиха еднолично на върха в Източната конференция с 2 точки аванс пред Монреал.

Звездата на Питсбърг Сидни Кросби откри резултата в редата на първата част с 13-ия си гол за сезона, но малко по-късно Тайлър Сегуйн изравни.

Джо Витале донесе успеха на домакините с победно попадение 32 секунди преди края на първата четвърт. Вратарят Томаш Вокоун се отличи с 31 спасявания за успеха.

Трой Брауър завърши с гол и асистенция при победата на Вашингтон над гостуващия Бъфало с 5:3. Алекс Овечкин реализира 350-ото си попадение в НХЛ още в 19-ата секунда на мача, а Джейсън Чимера се разписа за първи път след почти година за успеха на столичани.

Маркус Йохансон и Матьо Перо също вкараха за домакините. Коди Ходжсън се отличи с две попадения за Бъфало, който загуби за пети пореден път като гост.

Отава разби гостуващия Уинипег с 4:1 в друг мач. Шведът Якоб Силфверберг се отличи с два гола, Гийом Латендрес и Кайл Търис също се разписаха, а вратарят Робин Ленер спаси 25 удара.

В четвъртата среща за деня Едмънтън се наложи над гостуващия Нешвил с 3:2