Якуб Ворачек отбеляза три гола при победата на
Филаделфия с 6:5 като гост на Питсбърг в мач от първенството на Националната хокейна лига.

Ворачек откри головата си сметка в края на втората третина, а в началото на третата с второто си попадения направи резултат 4:2 за Филаделфия.

Домакините успяха да изравнят 5:5, преди Ворачек с третия си гол в мача и шести за сезона да донесе успеха на своя отбор 18.29 минута на последната третина.

"Пингвините", които миналата година бяха елиминирани в
плейофите от Филаделфия, поведоха с 2:0 с попадения на Мат  Нисканен и Евгени Малкин.

През първата част Никлас Гросман и Уейн Симъндс изравниха за гостите, а Симъндс вкара и втори гол в третата третина. За Питсбърг точни бяха още Тайлър Кенеди, Джеймс Нийл и Брендън Сатър.

Дейвид Джоунс вкара гол в 4:43 минута на продължението, с който Колорадо победи Сейнт Луис с 1:0. Вратарят Семьон Варламов направи 33 спасявания. За Джоунс това бе първи гол от 22 януари насам, предаде БТА.

Лос Анджелис се наложи като гост над Калгари с 3:1.
Тревър Люис направи 2:1 за Лос Анджелис в края на първата част. Двата отбора не успяха да си отбележат гол във втората третина, а в третата Джеф Картър направи 3:1.
Дъстин Браун също се разписа за гостите, а за Калгари точен бе Ти Джей Броуди.

В същото време след 16 сезона начело на клуба, Бъфало уволни старши треньора Линди Ръф заради слабите резултати в последните мачове в НХЛ. Рон Ролстън ще води тима до края на сезона.

Ако нещата в клуба се подобрят, той ще остане начело и за следващата кампания. Бъфало спечели първия си две срещи от новия сезон, но до момента има общо четири успеха в 15 мача.