Питсбърг спечели с 2:1 у дома след продължение срещу Филаделфия в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е 12-и пореден успех за "пингвините" в Лигата, а Тайлър Кенеди се разписа 2:33 минути след началото на допълнителния период.

Клод Жиро даде аванс в полза на Флайърс с десетото си попадение в шампионата, но Сидни Крозби изравни с късен гол. Вратарят Марк-Андре Флюри спаси 27 удара на вратата но победителите.

Питсбърг все още няма загуба срещу отбор от Източната конференция.

Никлас Бакстрьом и Алекс Овечкин се разписаха в редовното време и при дузпите при успеха на Вашингтон с 3:2 като гост срещу Ню Йорк Рейнджърс след дузпи.

Арън Ашам и Дерек Степан бяха точни за домакините, а техният съотборник на вратата Хенрик Лундквист отрази 22 шайби. Победата е трета поредна за столичани, а стражът им Брейдън Холтби се отличи с 30 спасявания на вратата на Вашингтон.

Дани Клиъри и Дрю Милър се разписаха през първата част при победата на Детройт с 2:1 навън срещу Анахайм. Джими Хауърд парира 33 удара на вратата на "крилете", които спечелиха срещу Дъкс за втори път в последните три дни.

Капитанът Райън Гецлав се разписа при числено преимущество за състава на Анахайм във втория период.