Ню Йорк Рейнджърс се наложи над домакина Вашингтон с 2:1 след три продължения в трета среща от полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Мариан Габорик реализира решаващото попадение в 14:41 минута на третото продължение, с който гостите поведоха с 2:1 победи в серията.

Габорик асистира при попадението на Райън Калахан, с което Ню Йорк поведе в седмата минута на втората третина, но Джон Карлсън изравни малко по-късно. Вратарят на гостите Хенрик Лундквист направи 45 спасявания в средата, а стражът на домакините Брейдън Холтби се отличи с 47 отразени изстрела.

Нешвил се наложи с 2:0 над гостуващия Финикс и намали пасива си на 1:2 победи в полуфиналите на плейофната серия на Запад.