Капитанът Райън Калахан се разписа 2:55 след началото на продължението за победа на Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 над Каролина, което осигури класиране на отбора за плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) в трета поредна година.

Дерек Щепан също вкара гол и подаде за друг, а Дерик Брасар се разписа в четвърти от последните пет мача за Рейнджърс. Последното попадение добави Брад Ричардс, докато Хенрик Лундквист отрази 18 шайби на вратата на победителите. С това Рейнджърс елиминира Уинипег от битката за плейофите и зае седмо място в подреждането.

Осми и с квота е Ню Йорк Айлъндърс, който загуби с 1:2 от Филаделфия, докато Отава е шести след победата с 2:1 над Вашингтон. Тези три тима са с равни точки преди последните мачове от редовния сезон.

Сенаторите стигнаха до победата над Столичаните с гол в продължението на защитника Сергей Гончар, който беше точен след 47 секунди игра в решителната част. Благодарение на това, Отава също спечели плейофна квота в четвъртък.

Павел Дацюк записа гол и две асистенции при победата на Детройт с 5:2 над Нешвил, което Червените криле направиха решителна стъпка към плейофите в НХЛ. Валтери Филпула, Патрик Ийвс, Йохан Францен и Джъстин Абделкадер добавиха по един гол за Детройт, а вратарят Джими Хауърд отрази 20 удара.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), срещи от редовния сезон:

Филаделфия - НЙ Айлъндърс 2:1
Вашингтон - Отава 1:2 след продължение
Каролина - НЙ Рейнджърс 3:4 след продължение
Ню Джърси - Питсбърг 3:2
Флорида - Торонто 0:4
Детройт - Нешвил 5:2
Бостън - Тампа Бей 2:0
Уинипег - Монреал 2:4