Ню Джърси вкара четири безотвени гола през третата част при победата си над Филаделфия като гост с 4:1 във втората среща от полуфиналните плейофи в Източната конференция на първенството на NHL, предаде БТА.

Резултатът в серията е 1:1 победи, играе се до четири успеха от седем мача. Третата среща е в четвъртък, а домакин е Ню  Джърси.

Домакините от Филаделфия поведоха още в началото на мача с гол на Мат Рийд. В 44-ата минута 19-годишният швед Адам Ларсон изравни с  първия си гол в плейофите.

Осем минути по-късно Дейвид Кларксон направи пълен обрат, а до края на мача точни бяха Травис Заяк и Брус Салвадор.

За победителите не игра контузеният Иля Ковалчук. Дейниъс Зубрус се отличи с две асистенции за Ню Джърси.

Вратарят Иля Бризгалов отрази 31 удара за Филаделфия.