Норвегия стана световен шампион по биатлон в смесената щафета 2 по 6 и 2 по 7,5 километра през първия ден на световното първенство по биатлон в Нове Место (Чехия). България се класира на 16-о място от общо 27 щафети.

Норвегия в състав Тора Бергер, Синве Солемдал, Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен спечели златния медал с време 1:12:04,9 часа и 4 грешки в стрелбата.

На второ място се класира щафетата на Франция с време 1:12:24.9 часа с 8 грешки в стрелбата, на 20 секунди след световния шампион Норвегия. Бронзовият медал спечели е домакинът Чехия с време 1:12:37.2 часа и 5 грешки в стрелбата, на 32,3 секунди след щафетата на Норвегия.

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Красимир Анев и Михаил Клечеров се класира на 16-а позиция с време 1:16:33,4 часа, на 4:28.5 минути след световния шампион. Българските биатлонисти допуснаха общо 7 грешки в стрелбата.