Евгений Малкин отбеляза два гола при победата на Питсбърг с 6:2 като гост над Каролина в третия финал в Източната конференция на първенството на Националната хокейна лига. "Пингвините" водят с 3:0 победи, а Малкин има шест гола в първите три мача от този етап. След този успех Питсбърг са само на победа от титлата в Източната конференция и до място на финала за Купа Стенли. Мач номер 4 е във вторник.

Малкин, който отбеляза хеттрик във втория мач, вече има 12 гола в плейофите на НХЛ. Другата звезда на Питсбърг Сидни Кросби също се разписа в първата част на мача. Руслан Федотенко, Крейг Адамс и Бил Гуерин също бяха точни за победителите, като всички голове бяха реализирани през третата част. За домакините точни бяха Мат Кълън и Сергей Самсонов.